Harmony Clean Flat Responsive WordPress Blog Theme

Lovely Complex

05:07 Banu Şentürk 1 Yorum Etiket : , , , ,14.01.2011


Bugün sizlere Lovely Complex'in filminden bahsetmek istiyorum. Bu şirin mi şirin animeyi daha sonra ayrıntılı bir şekilde yazmayı planlıyorum çünkü. Konusundan kısaca bahsetmek gerekirse; erkeklerden uzun boylu bir kız ve kızlardan kısa boylu bir erkeğin sevimli aşı anlatılıyor bu yapımda. Aralarında 10 cm olan bu ikili okulda hep birbirleriyle kavga etmektedir ve arkadaşları da onların bu komik hallerinden dolayı onlara komedi ikilisi adını takmışlardır. 


Önceleri hiç anlaşamayan Koizumi ve Ootani daha sonra aynı dertten muzdarip olduklarını farkederler. İkisi de boyları yüzünden sevdikleri kişiye açılamadığından birbirilerine yardımcı olmaya karar verirler. 

Tabi gerisinden bahsedersem çok spoiler vermiş olurum. Umarım hem animeyi hem de filmi izlersiniz. Bu yapımda boy konusuna çok takılmışlar ama aslında yapmaya çalıştıkları şey Japonlardaki kalıpsal düşünceyi biraz olsun kırmak. Çünkü Japon milleti toplumda sadece tek tip insana saygı duyarmakta. Tabii bu durumu olabilecek en sevimli yolla anlatmışlar orası kesin. Ben gerçekten çok beğendim bu yapımı. İzlerken hep içim kıpır kıpır oldu. Boy farkı olsun diye Koizumi'ye topuklu giydirmiş olsalar bile eleştirmem :D


1 yorum

  1. Hihihi fotolardan da fışkırıyor hee eğlence, kıpır kıpır tiplemeler belli :) Tuhaf takıntıları var yaa yok ağak nosu küçük olucak, yok boyu uzun, yok teni beyaz peh pehhh ne zor yahu :) Kalemine sağlık queechan!!!

    YanıtlaSil